خدمات کلینیک فیزیوتراپی تسکین

 

حرکت درمانی در کلیه ی آسیب های ورزشی و جنرال

 
 

شاک ویو تراپی فیزیوتراپی

 
 

فیزیوتراپی فک و صورت

 
 

متخصص در درمان بیماری های ارتوپدی و روماتولوژی

 
 

حرکت درمانی در زانو پرانتزی و ضربدری و صافی کف پا

 
 

لیزر درمانی کم توان و پرتوان

 
 

سوزن خشک

 
 

فیزیوتراپی بیماران سکته مغزی

 
 

الکتروآکوپانکچر تراپی

 
 

فیزیوتراپی نازایی

 
 

فیزیوتراپی در بیماری های اعصاب: پارکینسون، ام اس، شارکوت ماری توت و غیره

 
 

فیزیوتراپی اطفال

 
 

فیزیوتراپی در منزل

 

خدمات و دستگاه ها

لیزر درمانی فیزیوتراپی


یزر در واقع یک نوع نور است. یک اشعه پرانرژی‌ای که می‌تواند انرژی خود را به‌طور کاملاً انتخاب‌شده به بافت‌های موردنظر جهت درمان منتقل کند. لیزرها در حقیقت دارای ماده‌ای می‌باشند که نور را تولید و از طرفی در طیف موردنظر تقویت می‌کند. دو آینه در داخل دستگاه و پروب آن موجب منعکس شدن و رفت‌وبرگشت نور ایجاد شده از درون این منبع می‌شوند. در نتیجه آن، اشعه‌هایی با نوری قوی و موازی تولید می‌شود. این اشعه‌ها مجموعه‌ای از یک یا چند رنگ خالص می‌باشند. این خصوصیاتی است که لیزر را از یک لامپ معمولی مجزا می‌کند و آنرا برای کاربردهای طبی لیزر محیا می‌کند. این طیف خاص نور لیزر موجب تحریک سلول زنده و یا صدمه دیده و افزایش ماده تغذیه‌ای سلول یعنی A.T.P می‌شود و به این طریق موجب ترمیم بافت صدمه‌دیده و درمان خصوصاً در بیمای‌های اسکلتی - عضلانی مانند درمان دیسک کمر، درمان آرتروز زانو و درمان دردهای شانه و درد گردن و درد مچ دست، کمک به ترمیم عصب در بیماران دیابتی یا سندرم‌های گیر افتادگی عصب مانند گیر افتادگی عصب مدین (C.T.S) می‌شود.

شاک ویو تراپی فیزیوتراپی


شاک‌ویوتراپی یا ESWT روش درمانی غیرجراحی است که که برای بهبود التهاب مزمن فاشیای کف پا و خار پاشنه، التهاب تاندون آشیل، آرنج تنیس بازان، تاندونیت شانه و سایر دردها التهابات تاندونی مزمن به کار می‌رود و انجام ان طی هر جلسه تنها ۱۸ دقیقه طول می‌کشد. در روش شاک ویو تراپی از انرژی امواج صوتی برای تحریک بدن به منظور آغاز فرآیند موسوم به نئوواسکولاریزاسیون در بخش‌های خاصی از بدن استفاده می‌شود. نئوواسکولاریزاسیون به معنای تشکیل مویرگ‌های جدید خونی می‌باشد که موجب خونرسانی بیشتر به محل مورد نظر می‌شود.

الکتروتراپی فیزیوتراپی


الکتروتراپی یکی از مدالیته های درمانی پرکابرد در فیزیوتراپی است که در درمان طیف گسترده ای از بیماری‌ ها و مشکلات سیستم اسکلتی _ عضلانی به کار می رود. در دستگاه های الکتروتراپی از امواج صوتی، امواج الکترومغناطیسی و جریان الکتریکی برای تحریک اعصاب و عضلات و کمک به درمان مشکلات بیماران استفاده می شود. الکتروتراپی در کنار سایر درمان های فیزیوتراپی می تواند بدون نیاز به اعمال جراحی که اغلب عوارضی در پی دارند به بهبود شرایط بیماران کمک کند. تحریک الکتریکی اعصاب از راه پوست ( TENS)، اولتراسوند، درمان با موج کوتاه پالسی و درمان با امواج تداخلی (IFT) از روش های متداول الکتروتراپی هستند که در کلینیک های فیزیوتراپی مورد استفاده قرار می گیرند.

درمان های دستی فیزیوتراپی


واژه ی "درمان دستی" به روش درمانی عضلات، تاندون ها،رباط ها و مفصل ها با استفاده از دست گفته می شود. لمس انسان، یک عنصر ضروری در روش و فلسفه ی درمان به حساب می آید و دلیل خوبی هم دارد. بیماران نسبت به درمان های دستی وقتی که با تمرین و آموزش همراه باشد، پاسخ مثبتی می دهند. این کار باعث بهبودی سریع تر و صرف هزینه ی کمتری می شود.

نوارهای درمانی کششی فیزیوتراپی


امروزه قهرمانان ورزشی را می بینید که ‌ بر بدن های خود چسب هایی با رنگ های مختلف چسبانده اند شاید برای شما هم سوال های زیادی را مبنی بر نقش و کارکرد آن ها ایجاد کرده باشد.نوار درمانی کشی که با عنوان نوار کینزیو تیپ شناخته می‌شود، یک نوار پارچه‌ای همراه با چسب اکرلیک است که معمولا به منظور درمان آسیب‌های ورزشکاران و اختلالات فیزیکی گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طب سوزنی فیزیوتراپی


طب سوزنی یک روش درمانی سنتی چینی است که قدمت آن به هزاران سال پیش بر می گردد. در این روش سوزن های جامد و باریکی در نقاط خاصی از بدن وارد می شود تا موجب بهبود سلامتی فرد و درمان بیماری شود. این روش، به تنهایی و یا همراه با سایر روش های درمانی معمول، تقریبا برای درمان همه ی انواع بیماری ها کاربرد دارد.

تمرین درمانی فیزیوتراپی


تمرینات فیزیوتراپی قسمت مهمی از بازتوانی بیماران مبتلا به بیماری‌ها یا اختلالات عضلانی اسکلتی است. فیزیوتراپیست‌ها غالباً در کنار اقدامات درمانی دیگر، تمرینات فیزیوتراپی متنوعی را در برنامه‌های توان‌بخشی ارائه می‌دهند. تمرینات فیزیوتراپی توانایی استفاده از قسمت‌های مختلف بدن که در اثر جراحات یا بیماری‌ها آسیب دیده‌اند را افزایش می‌دهد.

ماساژ درمانی فیزیوتراپی


ماساژ یکی از قدیمی‌ترین علوم بهداشتی بوده و از گذشته‌های بسیار دور از آن برای اهداف درمانی استفاده می‌کردند. در ماساژ درمانی، پوست، عضلات، تاندون‌ها و رباط‌های بدن با استفاده از «لمس کردن» تحت فشار قرار می‌گیرند. اکثر افراد از ماساژ لذت می‌برند، اما تعداد کمی از آن‌ها می‌دانند که ماساژ می‌تواند جنبه‌های درمانی داشته باشد.

ورزش درمانی فیزیوتراپی


تمرینات فیزیوتراپی قسمت مهمی از بازتوانی بیماران مبتلا به بیماری‌ها یا اختلالات عضلانی اسکلتی است. فیزیوتراپیست‌ها غالباً در کنار اقدامات درمانی دیگر، تمرینات فیزیوتراپی متنوعی را در برنامه‌های توان‌بخشی ارائه می‌دهند. تمرینات فیزیوتراپی توانایی استفاده از قسمت‌های مختلف بدن که در اثر جراحات یا بیماری‌ها آسیب دیده‌اند را افزایش می‌دهد.

با ما تماس بگیرید و اطلاعات بیشتر بخواهید